کاله - رضا قربانی
ghorbani1359@yahoo.com
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: رضا قربانی - ۱۳٩٢/٢/٩

تولید این نوع بستنی، سبب شادی کسانی شده که آلرژی به شیر و لاکتوز دارند.

 به گزارش ریگیتور، این بستنی گیاهی که لیپونیس نام دارد از دانه‌های گیاه شیرین و آبی رنگی به نام لوپین که فاقد لاکتوز، گلوتن، کلسترول، چربی و پروتئین حیوانی است به دست آمده است.

 گیاه آبی رنگ لوپین، غنی از پروتئین با کیفیتی است که حالت کرم دار بستنی را شکل می‌دهد. همچنین پروتئین لوپین به تنظیم کلسترول بدن کمک می‌‎کند.

 اما متاسفانه میزان چربی بستنی گیاهی برابر با چربی بستنی لبنیاتی است.

 در حال حاضر بستنی لوپینس در 4 مزه وانیل_گیلاس، توت فرنگی، گردویی و شکلاتی در قوطی‌های 450 میلی لیتری و به قیمت 4.20 دلار در قفسه‌های فروشگاه‌های مواد

 

 غذایی  آلمان یافت می‌شوند.‌.

نویسنده: رضا قربانی - ۱۳٩٢/٢/٩

اکسیر عمر ، راز سلامتی یا هرجور که بنامیدش فرقی نمی‌کند. چنین چیزی وجود دارد و اسمش هم کفیر( kefir ) است. کفیر نوعی ماده‌ی غذایی است که از رشد نوعی قارچ در شیر و طی یک فرایند تخمیر به وجود می‌آید. این قارچ را نخستین بار قبایل قفقازی‌ در کوهستان‌های سرزمین‌شان کشف کرده و مورد استفاده قرار داده‌اند. درباره‌ی چگونگی رواج استفاده از کفیر، در میان این مردم داستان‌هایی نیز وجود دارد که البته بیشتر به افسانه می‌مانند. این ماده‌ی غذایی در طول سده‌های بسیار در انحصار قبایلی خاص از مردم قفقاز قرار داشت و آن را به بیگانگان معرفی نمی‌کردند و نمی‌دادند. تا اینکه در سده‌ی نوزدهم میلادی دو برادر روسی کلک با لطایف‌الحیلی آن را به دست آوردند و در دسترس جهانیان قرار دادند.
اما چرا کفیر اکسیر سلامتی نامیده می‌شود؟


ادامه مطلب ...
نویسنده: رضا قربانی - ۱۳٩٢/٢/٩

افسانه شماره یک:اگر به لاکتوز حساسیت دارید نباید لبنیات مصرف کنید

افراد حساس به لاکتوز نگران نباشند.

تحمل نکردن لاکتوز در واقع به معنای ناتوانایی بدن در سوخت و ساز و هضم لاکتوز یا همان قند شیر است. اما این دلیل نمی‌شود که افراد حساس به لاکتوز از هیچ محصول لبنی استفاده نکنند! پنیر موتزارلا، چدار، پنیر سوئیسی و پنیر کهنه تقریبا بدون لاکتوز هستند. علاوه بر این، می‌توان از ماست نیز استفاده کرد، زیرا ماست باکتری‌های زنده‌ای دارد که به سوخت و ساز لاکتوز کمک می‌کند. اگر بدنتان به هیچ‌وجه قابلیت تحمل لاکتوز را ندارد، می‌توانید از شیر بدون لاکتوز استفاده کنید یا قبل از مصرف شیر چند قطره آنزیم لاکتوز به آن اضافه کنید که این آنزیم در بعضی داروخانه‌ها قابل دسترسی است.


ادامه مطلب ...
نویسنده: رضا قربانی - ۱۳٩٢/٢/٩

دوستان عزیزم شما میتوانید مطالب خود را با ما به اشتراک بگذارید تا به نام خودتان در این وبلاگ برای همه دوستان به اشتراک بگذاریم و در کلوپ ما عضو شوید

آدرس ارسال مطالب:

m-asghartabarkashi@yahoo.com

رضا قربانی
فرشی از گل به پاس قدوم شما دوست عزیز . رضا قربانی لیسانس صنایع غذایی و کارشناسی ارشد مهندسی صنایع هستم از سال 1381 در صنعت غذا( نوشیدنی و امولسیون سازی) و در حال حاضر در شرکت لبنی کاله امل مشغول به فعالیت می باشم. امیدوارم مطالب موجود که بخشی از سایت های مختلف غذایی و برخی نوشته اینجانب می باشد برای شما دوستان مفید واقع شود .سوالات یا هر گونه نظرات خود را می توانید به ادرس ایمیلم ارسال نمائید . از همراهی با شما بسیار سپاسگذارم.
کدهای اضافی کاربر :