کاله - رضا قربانی
ghorbani1359@yahoo.com
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: رضا قربانی - ۱۳٩٢/٤/۱٤

((چگونه این ماست فروش میلیاردشد ))

انتخاب نوشت: حَمدی اولوکایا، موسس و مدیر عامل شرکت « چُبانی» است که در طول شش سال که از آغاز فعالیتش می‌گذرد، حدود ۲۰ درصد از بازار شش و نیم میلیارد دلاری ماست در آمریکا را در کنترل خود گرفته است. نام آقای اولوکایا که کرد ترکیه‌ است، در فهرست میلیاردرهای سال ۲۰۱۳ مجله فوربس قرار دارد.
 
به گزارش فایننشال تایمز، موسسه « چُبانی » در مجموع حدود دو هزار کارمند در استخدام خود دارد و محصول خود را در دو کارخانه که بزرگترین مراکز تولید ماست در جهان هستند، تولید می‌کند. «چُبانی» پر فروش‌ترین ماستی است که در بازار آمریکا به فروش می‌رسد.
 
حمدی اولوکایای ۴۱ ساله می‌گوید راز موفقیتش بازگشت به موضوعات اساسی و اولیه در شناخت بازار و پیروی از غریزه خود بوده است.
 
وی سال ۲۰۰۵ به این اندیشیده است که اگرچه ماست‌های آمریکا، عمدتا ماست میوه‌ای و ماست‌های شیرین و آغشته به شکر هستند، ماست واقعی همان ماستی است که در مناطقی مثل کوهستان‌های مناطق کردنشین تولید و مصرف می‌شود و قاعدتا باید یک چنین محصولی بسیار بهتر از ماست‌های شیرین به فروش برسد.

 

نویسنده: رضا قربانی - ۱۳٩٢/٤/۱٤


1-آیا برای بدست آوردن طعم متفاوت، می توان انواع پنیر ها را با هم مخلوط کرد؟
بله، تمام پنیرهای کاله را می توان با هم مخلوط نمود به جز پنیر بوترکیزه .


2-طریقه نگهداری پنیرهای گودا، بوترکیزه، اسرم، بلوچیز چگونه می باشد؟
در یخچال، در دمای 4 تا 8 درجه سانتیگراد نگهداری شود.


3-پنیر های مزه (طعم دهنده) کاله کدامند؟
پنیر گودا، پنیر بلوچیز، پنیر بوترکیزه، پنیر کممبر


4-آیا کپک دور پنیر کممبرت خوراکی می باشد؟
روی محصول یک لایه کپک خوراکی سفید رنگ وجود دارد که بسیار خوش عطر و طعم می باشد.


5-آیا پنیر موزارلا (تازه محلی ) پاستوریزه می باشد؟
تمام محصولات تولیدی شرکت کاله از شیر پاستوریزه تهیه می‌شود.


6-آیا پنیر پیتزای فیلا فیلا (روده ای) را باید در فریزر نگهداری نمود؟
خیر، این پنیر باید در یخچال در دمای 4 تا 8 درجه سانتیگراد نگهداری شود.


7-واکس دور پنیرهای طبیعی به چه علت می باشد؟
به دلیل جلوگیری از کپک زدن این دسته پنیر ها در سردخانه، برای تکمیل دوره رسیدن پنیر از واکس پنیر استفاده می شود.


8-یک نوع پنیر کم نمک شرکت کاله را معرفی نمایید؟
پنیر موزارلا(تازه محلی)


9-چرا رنگ پنیر چدار پروسس کمی زرد می باشد؟
پنیر چدار پروسس از پنیر چدار طبیعی تهیه می شود که زرد رنگ می باشد.


10-مناسب‌ترین پنیر شرکت کاله جهت تهیه پیتزا، چه پنیری می‌باشد؟
1-جهت کش‌دار شدن پیتزا: پنیر موزارلا کاله (رنده شده)

 2-جهت طعم دار شدن پیتزا: پنیر اسرم، پنیر گودا و پنیر بلوچیز

 3-چهت طعم‌دار و کشدار شدن پیتزا: پنیر فیلا فیلا (روده ای)


11-آیا واکس دور پنیر گودا خوراکی می باشد؟
خیر، واکس زرد رنگ دور پنیر را به ضخامت 1تا 2 میلیمتر از محصول جدا کنید.


12-پنیر های رژیمی شرکت کاله که هم کم چرب هم کم نمک می باشد را معرفی نمایید؟
پنیر پروسس رژیمی، پنیر کاتیج


13-آیا شرکت کاله پنیری  جهت تهیه لازانیا تولید نموده است؟
بله ، پنیر ورقه ای لازانیا که می بایست در یخچال در دمای 4 تا 8 درجه سانتیگراد نگهداری شود.


14-عبارت" با نمک پتاسیم " چاپ شده بر روی پنیر های پروسس رژیمی به چه دلیل می باشد؟
نمک پتاسیم مانع بالا رفتن فشار خون می شود، پس این پنیر علیرغم اینکه دارای چربی بسیار کم می باشد به دلیل وجود نمک پتاسیم جهت بیماران با فشار خون بالا نیزقابل استفاده می باشد.


15-آیا واکس دور پنیر بوترکیزه خوراکی می باشد؟
واکس قرمز رنگ پنیر بوترکیزه خوراکی نمی باشد و باید آن را از محصول جدا نمود.


16-آیا شرکت کاله پنیری جهت شیرینی پزی دارد؟
بله، پنیرهای خامه ای و کوارک برای شیرینی پزی مناسب می باشند.

نویسنده: رضا قربانی - ۱۳٩٢/٤/۱٤
پنیرهای طبیعی کاله نمونه ای از بهترین و معروف ترین پنیرهای نقاط مختلف دنیا را در بر می گیرند که دارای طعم منحصر به فردی می باشند. پنیرهای طبیعی کاله شامل خانواده گودا ( گودا پستوی سبز، گودا پستوی قرمز، گودا دودی، گودا زیره،گودا چیلی ) از هلند، پارمسان و موزارلا از ایتالیا، کممبر و بلوچیز از فرانسه، پنیر کبابی از قبرس، اسرم از دانمارک، بوترکیزه از آلمان و پراتو از برزیل می باشد. کیفیت پنیرهای کاله قابل مقایسه با نمونه های اصلی خارجی آنهاست. این پنیرها از ارزش غذایی بسیار بالایی برخوردار می باشند، چون در تولید آنها از میزان زیادی شیر تازه استفاده شده است.

 

 

 پنیر گودا
گودا پنیر زرد رنگی است که از شیر گاو تولید می شود. این پنیر اولین بار در روستای گودا در جنوب هلند ساخته شد و هم اکنون در سرتاسر جهان با همین نام شناخته می شود.این پنیر یکی از معروفترین پنیرهای جهان است که با رایحه ملایم و گردویی و طعم خوشایندش امروزه در سراسر دنیا طرفداران زیادی پیدا کرده است . این پنیر سرشار از کلسیم، پروتئین، فسفر و انواع ویتامین هاست که ارزش غذایی آن معادل 12-14 کیلوگرم شیر تازه گاو است.

 پنیر بوترکیزه
در سال 1927 در آلمان نوعی پنیر تهیه شد که به علت طعم کره ای، آن را بوتر کیزه یعنی پنیر کره ای نامیدند. این پنیر دلچسب، دارای طعم شفاف و کره ای و بافتی نرم و انعطاف پذیر می باشد. هر کیلوگرم این پنیر دارای ارزش غذایی معادل 14-16 لیتر شیر تازه می باشد. از این رو منبع سرشار کلسیم، فسفر و انواع ویتامینهای D, E, B, A و K می باشد. پنیر بوترکیزه بدلیل طعم کره ای و بافت نرم آن بسیار محبوب کودکان می باشد.

 پنیر کممبرت
کممبر از مهمترین پنیرهای فرانسوی است که به پنیر عشق مشهور شده است.کممبر دارای طعمی متفاوت و تند می باشد که هر چه بیشتر برسد نرمتر و بوی آن تند تر می گردد. سطح بیرونی این پنیر با کپک خوراکی سفید رنگ به طور کامل پوشانده شده است. کممبردارای بافت نرم و کش دار است که بعنوان مزه همراه بیسکویت نمکی،کراکر، انگور، هندوانه، بادام تفت داده و انجیر می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

 پنیر پارمسان
پنیر پارمسان مشهورترین و پرفروشترین پنیر طبیعی ایتالیایی است.یک کیلوگرم پنیرپارمسان از 22 تا 24 کیلوگرم شیر تازه گاو تهیه میشود و سرشار از پروتئین، کلسیم و فسفر میباشد. پروتئین پارمسان از پروتئین موجود در گوشت قرمز بالاتر میباشد و درعین حال هضم آن بسیار آسانتر است.

پنیر اسرم
پنیر اسرم یکی از مشهورترین پنیرهای دانمارکی می باشد و خاستگاه آن در یکی از روستاهای شمال زیلند در دانمارک است. عطر و طعم کره ایی این پنیر با طولانی شدن دوران رسیدن آن بهتر و قوی تر می گردد. هر کیلو گرم این پنیر پر انرژی و با ارزش است و از 15 کیلوگرم شیر تازه گاو تهیه می گردد. این پنیر در انواع ساندویچ های سرد و گرم می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

پنیر بلوچیز
بلوچیز نوعی پنیر نرم فرانسوی می باشد. این پنیر به دلیل رگه‌های آبی که در آن وجود دارد به پنیر رگه آبی نیز معروف است. رگه های آبی در اثر تزریق نوعی کپک خوراکی و مفید به نام پنیسیلیوم راکفورتی ایجاد می شود، معمولا براساس محل تولید آن اسامی مختلفی دارد برای مثال پنیر گورگونزولا ،استیلتون، راکفورت و... . هر نوع بلوچیز خصوصیات ویژه و جذاب خود را دارد، تغییرات جزیی در طعم، بافت و یا نقش هنرمندانه رگه های آبی، بلوچیز را تبدیل به پنیری بی نظیر می کند.یک کیلو پنیر بلوچیز ارزش غذایی معادل 12ـ10 لیتر شیرگاو را دارا می‌باشد و سرشار از مواد معدنی، فسفر و کلسیم است. طعم قوی و بوی تند بلوچیز این پنیر را از سایر پنیرها متمایز می‌سازد.

پنیر پراتو
پنیر پراتو یکی از معروف ترین پنیرهای برزیلی است. این پنیر با رنگ زرد پر رنگ متمایل به نارنجی که از 12-15 از شیر پاستوریزه گاو تهیه می شود. طعم خوب این پنیر می تواند عاملی برای استفاده آن در تمامی اسنک ها و میان وعده ها به خصوص برای کودکان باشد.

 پنیر کبابی
این پنیر یکی از مشهورترین پنیرهای کشور قبرس است که در انواع غذاها می تواند مورد استفاده قرار گیرد. از ویژگیهای منحصر به فرد این پنیر قابلیت سرخ کردن و کباب کردن آن می‌باشد. در صورت پخت این پنیر دارای بوی کباب و طعم ماهی ازون‌برون است. یک کیلوگرم پنیرپکبابی از 12 تا 14 کیلوگرم شیر تازه گاو تهیه میشود.

اکثر پنیرهای فوق پس از تهیه بر روی قفسه های چوبی و در سالن هایی با دمای مشخص (حدودا ۰ تا ۲ درجه) قرار می گیرند سپس به وسیله قلم مو های مخصوص روی آنها را با ماده متناسب با نوع هر پنیر واکس میزنند - واکس مذکور باعث جلوگیری از نفوذ هوا به داخل محصول و فاسد شدن آن می شود - علاوه بر آن موجب استحکام محصول جهت حمل و نقل می گردد.

نویسنده: رضا قربانی - ۱۳٩٢/٤/۱٤

شرکت لبنیاتی کاله آمل


شرکت فرآورده های لبنی کاله در سال 1370 به منظور تامین بخشی از نیاز لبنی کشور در شهرستان آمل تاسیس گردید. این شرکت با هدف تولید محصولات متنوع لبنی با کیفیت بالا توسط جدیدترین ماشین آلات و دانش فنی و عرضه آنها به سراسر ایران آغاز به کار نموده است بطوریکه هم اکنون برخی از تولیدات این شرکت را می توان رقیب محصولات خارجی دانست. شرکت کاله در سال 1374 به عنوان واحد نمونه صنایع غذایی  از وزارت صنایع لوح تقدیر دریافت نموده است. این شرکت با توجه به تنوع محصولات تولیدی در زمره بزرگترین شرکتهای لبنی در دنیا می باشد. این شرکت در سرتاسر ایران و همچنین بسیاری ازکشورهای منطقه محصولات تولیدی خود را توزیع می‌نماید و در صدد گسترش محدوده صادرات از غرب به شرق و از اروپا به امریکا می باشد.

1dscn6881-ok_400

شرکت فرآورده‌های لبنی کاله در سرتاسر ایران و همچنین بسیاری ازکشورهای منطقه محصولات تولیدی خود را توزیع می‌نماید. فرآورده‌های لبنی کاله در شرق ایران، کشورهای افغانستان و پاکستان، در غرب ایران، کشور عراق، در جنوب ایران، کشورهای حاشیه خلیج فارس، عربستان، کویت، عمان، و در کشورهای عربی و آفریقایی، لبنان و سوریه و در اروپا به کشورهای آلمان . فرانسه و هلند توزیع می‌شوند. همچنین در کشور عراق محصولات بستنی کاله توزیع می‌گردد.

 


•کاله :
 کاله در گویش طبری  خود به 2 معنا ست : نخست ، به معنای زمینی که در آن چیزی کشت نشده و مملو از درخت ها و گیاهان خودرو است و در معنای دوم به نوک پستان گاو یا گوسفند اطلاق می شود که این نام خود بازگو کننده اصالت و کلمه ای بس شیرین و آشنا در خطه سر سبز شمال است. نام  شرکت کاله در صنعت فراورده های لبنی نیز مترادف کیفیت ، اصالت و تنوع  است ..این شرکت بیش از 400 نوع فراورده های لبنی خود را در حوزه های زیر به بازار عرضه می نماید :

1.      پنیر: . شرکت کاله در حال حاضر بیش از 100 نوع پنیر را به بازار عرضه می نمایند. انواع پنیر پروسس و طبیعی با طعم های متنوع و در بسته های مختلف، خانواده محصولات پنیر را تشکیل می دهند.. پنیر سفید آمل، پنیر خامه ای کاله و پنیر پیتزای کاله سهم قابل  توجهی از بازار پنیر را در ایران و کشورهای همسایه کسب نموده اند

2.      ماست : انواع ماست کم چرب، پرچرب، خامه ای، چکیده، موسیرو میوه ای ( با طعم هلو،توت فرنگی و...)

3.      انواع شیر: کم چرب، پر چرب، کم لاکتوز، طعم دار( با طعم های کاکائو، موز، خرما، شکلات و ..)

4.      انواع دسر: انواع دسر و پودینگ با طعم های (نسکافه، زعفرانی، توت فرنگی، کرم خامه ای و ...)

5.      انواع خامه

6.      انواع کره

7.      انواع بستنی

 

  خط مشی کیفیت شرکت فرآورده های لبنی کاله:

 شرکت فرآورده‌های لبنی کاله، به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان انواع محصولات لبنی  که ارائه محصولات متنوع و متناسب با نیازها و سلایق مختلف مشتریان را سرلوحه کار خود قرار داده است. در راستای جلب و حفظ رضایت مشتریان و بهبود مستمر و اثربخش سیستم مدیریت کیفیت اهداف ذیل را مدنظر دارد:

·        جلب رضایت کلیه مشتریان

·        افزایش توان رقابتی و استمرار آن جهت کسب بیشترین سهم بازار

·        ارائه محصول با کیفیت در تمامی گروههای لبنی منطبق بر استانداردهای ملی و کارخانه‌ای

·        طراحی و تولید و توزیع محصولات به صورت کاملا بهداشتی و به موقع

·        توزیع محصولات تولید شده به تمام نقاط کشور و تسهیل دسترسی کلیه مشتریان

·        ایجاد و ارتقاء فرهنگ مصرف محصولات متنوع لبنی در سطح جامعه

 bedoone_shekar

لذا به منظور دستیابی به اهداف فوق، این شرکت اقدام به استمرار سیستم مدیریت کیفیت بر مبنای استاندارد      نمود و علاوه برآن راهکارهای ذیل را نیز دنبال می‌نماید:ISO 9001؛2000(E)
·        گسترش فضاهای تولید و ارائه محصولات جدید بر اساس نیاز جامعه

·        بهبود کیفیت با مشارکت کلیه کارکنان و پیگیری نظرات مشتریان

·        بهبود و گسترش شبکه‌های بازاریابی و توزیع محصول

·        برقراری ارتباط مستقیم با مصرف کنندگان جهت معرفی انواع فرآورده‌های لبنی

·        گسترش بخش تحقیق و توسعه جهت تولید انواع محصولات لبنی روز دنیا

·        ارتقاء دانش و آگاهی پرسنل و فروشندگان محصولات لبنی

 

مدیرعامل خود را ملزم و متعهد به اجرای موارد فوق دانسته و پشتیبانی خود را از سیستم مدیریت کیفیت طی این خط مشی که از نظر متناسب بودن به صورت دوره‌ای طی جلسات بازنگری مدیریت مورد بررسی قرار خواهد گرفت اعلام می‌دارد.

•ماک :
در لغت به شیری اطلاق می شود بسیار مقوی که از حیوان نو زاییده گاو یا میش گرفته میشود که چون بر روی آتش بگذارند منجمد می گردد و مایه پنیر میشود .

ماک از سال 1371 بعنوان زیر مجموعه ای از شرکت کاله  در زمینه های تولید و بسته بندی ، صادرات و واردات ، خرید و فروش محصولاتی چون ماست (معمولی، خانواده، کم چرب، پر چرب)، پنیر (خامه ای، سفید آمل)، دوغ (ساده ، گازدار) و همچنین خامه تاسیس شده و تا کنون فعالیت خود را در زمینه های تخصصی فوق ادامه داده و پیشرفت روز افزونی را در این حیطه کاری داشته است که این موضوع خود تاثیر بسزایی نیز بر روی کیفیت این محصولات و تقاضای هر چه بیشترآنها را در بازار امروز بدنبال داشته است

نویسنده: رضا قربانی - ۱۳٩٢/٤/۱٤

انجماد یکی از اصول نگهداری محصولات غذایی است که از دیرباز مورد توجه بشر اولیه بوده است. استفاده از یخچال‌های طبیعی و نگهداری گوشت شکار و ماهی در داخل برف توسط اسکیموها، استفاده از مخلوط یخ و نمک برای ایجاد درجات حرارت پایین‌تر از یخ خالص، ابداع روش مکانیکی تولید سرما با استفاده از آمونیاک در سال 1875 میلادی و احداث سردخانه‌های صنعتی و عرضه گوشت قرمز و سفید به صورت منجمد در نیمه دوم قرن نوزدهم در آمریکا برای اولین بار و تحقیقات آقای Clerence birdseye، منتهی به عرضه مواد منجمد آماده مصرف در حدود 30 سال پیش گردید. روش‌های نوین انجماد نظیر IQF، هم اکنون روش‌های تکامل یافته انجماد می‌باشند که کاربرد فراوانی در صنایع غذایی و نگهداری محصولات غذایی دارند .در کشور ما خانوارها بیشتر از روش سنتی و انجماد خانگی استفاده می‌کنند ، چون دیدگاه خوبی نسبت به انجماد صنعتی ندارند در حالی که در انجماد خانگی بسیاری از مواد اصلی غذایی از بین رفته و در انجماد صنعتی این مواد تا مدتها در مواد غذایی باقی می‌ماند . در نتیجه باید این دیدگاه در بین خانوارها از بین برود . شرکت سولیکو برای فرهنگ سازی وجایگزین کردن استفاده انجماد صنعتی به جای خانگی شروع به راه اندازی وعرضه برندی جدیدی بانام "پمینا" کرده است .

شبنم همایونی، مدیرروابط‌عمومی شرکت کاله درباره این محصول جدید گفت: پمینا؛ مادر گروه انجمادی شرکت کاله می باشد که با هدف فرهنگ سازی برای استفاده از غذاهای انجمادی صنعتی وارد بازار شده است . از آنجایی که در انجماد صنعتی مواد طبیعی و ویتامین‌های غذا از بین نرفته و استفاده از این مواد غذایی آسان‌تر می‌باشد ؛ پمینا آمده تا این فرهنگ مصرف را عوض کرده و شیوه درست استفاده از غذاهای انجمادی را در خانواده ها جایگزین کند.


ادامه مطلب ...
نویسنده: رضا قربانی - ۱۳٩٢/٤/۱٤

شرکت آریس کاله بستنی یخی لواشک (آلو) را تولید و به بازار عرضه نموده است.

این بستنی طعم منحصر به فرد لواشک آلو را دارد. شبنم همایونی مدیر روابط عمومی گروه صنایع غذایی سولیکو گفت: این بستنی با برند جیتو به بازار عرضه و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار گرفت .
ایشان عنوان کردند: تمامی بستنی‌های یخی کاله با نام تجاری جیتو با طعم‌های مختلف به بازار عرضه می‌شوند. این بستنی با طعم آلو تولید و در بازار موجود است. از ویژگی‌های این محصول احساس طعم لواشک با همان طعم شوری آن در حین استفاده است. همین ویژگی باعث متفاوت ‌شدن آن و حس طعم طبیعی و واقعی محصول را دارد. همایونی در ادامه افزود: برای معرفی این محصول شرکت، سمپلیگ‌هایی را در ایام نوروز در شمال کشور برگزار و بستنی یخی لواشک را به مصرف‌کنندگان ارائه کرد.
در ادامه لانچ محصول شرکت آن را به فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌ها به‌صورت محدود ارائه و با درنظر گرفتن اتمام محصول و تقاضای بیشتر شروع به تولید و عرضه آن به صورت گسترده کرده است. بستنی یخی لواشک (الو) با برندجیتو برای اولین بار در ایران تولید و در اختیار مصرف‌کنندگان آن قرار گرفته است.

نویسنده: رضا قربانی - ۱۳٩٢/٤/۱٤

فود پرس – رژیم غذایی مناسب در دوران کودکی و نوجوانی بسیار مهم است و به همین سبب پدران و مادران سعی می کنند بهترین مواد غذایی را برای فرزندان خود انتخاب و تهیه کنند.

به طور مثال مصرف شیر از محصولات مورد علاقه است. اما با مشکل بزرگ روبه رو هستید. بچه ها در این دوران بسیار بدغذا می شوند. حالا یک پیشنهاد خوشمزه و سالم.

سوسیس شیر کاله
سوسیس شیر کاله، سوسیسی از ترکیب گوشت مرغ و شیر است که بافت نرمی هم دارد و سرشار از اسیدهای آمینه و چرب ضروری و انواع ویتامین ها ست.
ماده غذایی خوشمزه ای که می تواند وعده غذایی کاملی برای بچه ها باشد.
نوع و میزان ادویه به کار رفته در این محصول به طوری است که با همه ذائقه ها سازگار است.

مواد تشکیل دهنده:
سینه مرغ60%، شیر تازه، روغن گیاهی، نمک و ادویه جات معطر

مشخصات:
_ اولین در ایران
_ استفاده از کازئینات سدیم و لاکتات سدیم (این مواد ددر داخل خود شیر قرار دارد) که به عنوان نگهدارنده جایگزین مناسبی برای مواد افزودنی می باشد.
_ داراری ادویه کم برای استفاده همگان

 

نویسنده: رضا قربانی - ۱۳٩٢/٤/۱٤

شیر بهترین غدای طبیعی شناخته شده و تنها منبع غذائی نوزاد پستانداران است. برای نوزاد انسان، شیر تنها منبع غذایی برای چندین ماه اول زندگی است و در اغلب کشورها شیر نقش مهمی در تغذیه بچه های در حال رشد دارد. شیر می تواند یک منبع ارزشمند غذایی برای افراد بالغ بویژه افراد مسن باشد. شیر به خاطر دو جزء اصلی خود یعنی پروتئین و کلسیم در تغذیه انسان بسیار مهم است. پروئتین شیر بسادگی قابل هضم است. اما شیر بعلت ویژگیها و صفات ممتاز غذایی که دارد به سرعت در معرض آلودگیهای گوناگون قرار می گیرد و به سادگی باعث انتشار تعداد زیادی از عوامل بیماریزا می گردد و چنانچه در بهداشت آن در مراحل مختلف تولید و جمع آوری و حمل و نقل، تعییر و تبدیل در کارخانه توزیع و مصرف، دقت کافی مبذول نگردد ممکن است بیماریها و عوارضی را از حیوان به انسان یا از انسان به انسان منتقل نماید.


ادامه مطلب ...
نویسنده: رضا قربانی - ۱۳٩٢/٤/۱٤

طب گیاهی کهن ترین شیوه درمان است که توسط انسان شناخته شده است. استفاده از گیاهان دارویی به عنوان پیشگیری و درمان بیماری ها توجه متخصصان طب را از گذشته به خود معطوف داشته. مواد موثره گیاهان دارویی دو نوع هستند نوع اول مواد حاصل از سوخت و ساز اولیه (اساسا ساکارید) یا مواد مورد نیاز و حیاتی که در همه گیاهان سبز با عمل فتوسنتز به وجود می آیند. نوع دوم مواد حاصل از سوخت و ساز ثانویه که در اثر جذب ازت توسط گیاه تولید می شوند. این تولیدات ظاهرا اغلب برای گیاه بدون فایده هستند ولی برعکس اثرات درمانی آنها قابل توجه است. منظور از این ترکیبات اسانس های روغنی (یا اسانس طبیعی) رزین ها و آلکالوئیدهای مختلف است. عموما این مواد در حالت طبیعی به طور خالص یافت نمی شوند و به حالت ترکیب با عناصر دیگری همراهند که به صورت مکمل اثرات آنها را تقویت می کنند. با این حال حتی اگر گیاه دارویی فقط یک ماده فعال داشته باشند باز اثر آن روی بدن انسان مفیدتر از همان ماده در حالت به دست آمده از سنتز شیمیایی است. دارچین به عنوان یک گیاه دارویی و طعم دهنده در انواع فرآورده های غذایی و مواد مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و دارای خواص سلامت بخش بیشماری است. پوسته گیاه به عنوان ادویه در غذاها، خمیردندانها، رایحه ها و عطرها استفاده می شود. گرد دارچین را از پوستهای خشک شده گیاهی به نام سی ناموموم زیلانیکوم از تیره برگ بو (لوراسه) به دست می آورند. رنگ آن قهوه ای روشن دارای بوی معطر شبیه به آلدئید سینامیک و اوژنول و طعم آن سوزاننده شیرین و ادویه ای می باشد


ادامه مطلب ...
رضا قربانی
فرشی از گل به پاس قدوم شما دوست عزیز . رضا قربانی لیسانس صنایع غذایی و کارشناسی ارشد مهندسی صنایع هستم از سال 1381 در صنعت غذا( نوشیدنی و امولسیون سازی) و در حال حاضر در شرکت لبنی کاله امل مشغول به فعالیت می باشم. امیدوارم مطالب موجود که بخشی از سایت های مختلف غذایی و برخی نوشته اینجانب می باشد برای شما دوستان مفید واقع شود .سوالات یا هر گونه نظرات خود را می توانید به ادرس ایمیلم ارسال نمائید . از همراهی با شما بسیار سپاسگذارم.
کدهای اضافی کاربر :