کاله - رضا قربانی
ghorbani1359@yahoo.com
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: رضا قربانی - ۱۳٩٥/٤/٢٧

سیستم مدیریت ایمنی در زنجیره تأمین مواد غذایی

ایمنی مواد غذایی به وجود خطرات ناشی از مواد غذایی در زمان دریافت توسط مصرف کننده مربوط است. از آنجایی که بروز خطرات ایمنی مواد غذایی می تواند در هر مرحله ای از زنجیره مواد غذایی اتفاق بیفتد به کارگیری کنترل کافی در سراسر زنجیره مواد غذایی ضروری می باشد. ایزو 22000 ابزاری برای مدیریت ریسک است که به صورت خاص در صنعت غذا برای اطمینان ایمنی غذا طراحی شده است. ایزو 22000 اولین استانداردی است که همه قسمت های زنجیره تامین غذا می توانند استفاده کنند، از زمین کشاورزی تا چنگال غذاخوری". این ایزو شامل تامین کنندگانی از محصولات و خدمات غیر غذایی مثل تمیز کاری، سازندگان تجهیزات و شرکت های حمل و نقل نیز می باشد. ایزو 22000 برای هر شرکتی در اندازه کوچک ، متوسط و بزرگ مناسب است حتی یک نانوایی با 10 کارگر باشید یا یک شرکت بسته بندی یا یک تولید کننده غذای بین المللی یا یک سوپرمارکت این ایزو مناسب است.

هدف از استاندارد ایزو 22000 یا سیستم مدیریت ایمنی در صنایع غذایی تضمین سلامت غذا برای مصرف کننده هایی با تکیه بر رعایت الزامات قانونی، ارزیابی مخاطرات و اعمال کنترل های لازم می باشد.تهیه شواهد کافی به منظور اثبات کنترل عوامل خطرزا در مواد غذایی بر اساس الزاماات قانونی و همچنین الزامات مشتری از جمله مواردی است که سازمان های دخیل در زنجیره تولید،به آن نیازمندند.استاندارد بین المللی ایزو 22000 با به کار گیری اصول HACCP و ترکیب موثر آن با برنامه های پسش نیازی PRP و همچنین به کار گیری استاندارد ایزو 9001 ،ضمن کنترل و کاهش تمام عوامل خطر زای شناسایی شده به محدوده قابل قبول ،باعث تحویل محصولی سالم به مصرف کننده نهایی و یا مرحله بعدی از زنجیره تولید می گردد.

هدف از پیاده سازی ایزو 22000

کنترل وکاهش تمام عوامل خطر زای شناسایی شده به محدوده قابل قبول،باعث تحویل محصولی سالم به مصرف کننده نهایی ویا مرحله بعدی از زنجیره تولید می گردد.

دامنه کاربرد ایزو 22000

سازمانهای درون زنجیره ای مواد غذایی، دامنه ای از تولیدکنندگان خوراک دام و تولیدکنندگان اولیه تا تولیدکنندگان موادغذایی، حمل و نقل کنندگان، انبارداران مواد غذایی و پیمانکاران فرعی برای خرده فروشی و ارائه خدمات مواد غذایی همراه با سازمانهای وابسته نظیر تولیدکنندگان تجهیزات، مواد بسته بندی، مواد پاک کننده، افزودنی ها و مواد تشکیل دهنده را در بر میگیرد.

مزایای پیاده سازی ایزو 22000

امکان پذیری و تجزیه و تحلیل خطر
اعتماد سهامداران – اگر شرکای تجاری به شما اعتماد کنند، مشتریان و قانونگذاران نیز اعتماد می کنند. 
مدیریت سیستم کیفیت در صنایع غذایی 
نشان دادن تعهد- این ایزو به شما کمک می کند تا خطرات و ریسک های ایمنی غذایی را مدیریت کرده و با این جمعیت ارتباط برقرار کنید. 
ردیابی و کنترل عدم انطباق 
ارتباط متقابل کلیه دست اندر کاران زنجیره تولید مواد غذایی 
ارائه دهنده گزینه های گوناگون 
ایزو 22000 در زنجیره تامین غذای جهانی شناخته شده 

 

رضا قربانی
فرشی از گل به پاس قدوم شما دوست عزیز . رضا قربانی لیسانس صنایع غذایی و کارشناسی ارشد مهندسی صنایع هستم از سال 1381 در صنعت غذا( نوشیدنی و امولسیون سازی) و در حال حاضر در شرکت لبنی کاله امل مشغول به فعالیت می باشم. امیدوارم مطالب موجود که بخشی از سایت های مختلف غذایی و برخی نوشته اینجانب می باشد برای شما دوستان مفید واقع شود .سوالات یا هر گونه نظرات خود را می توانید به ادرس ایمیلم ارسال نمائید . از همراهی با شما بسیار سپاسگذارم.
کدهای اضافی کاربر :