کومیس

nنوشیدن کومیس بسیار سلامتی بخش است و برای اهداف دارویی استفاده می شود. قدرت التیام بخشی کومیس به وسیله آزمایش های کلنیکی ثابت می شود. کومیس غنی از مواد تخمیری، ریز مغذی ها، آنتی بیوتیک ها، ویتامین های A,B1,B2,D,C,E ،اتیل الکل، لاکتیک اسید و کربنیک اسید است. نوشیدن کومیس یک اثر التیام بخش بر کار روده و معده، متابولیسم، مجاری قلبی و سیستم عصبی و کار کلیه دارد و مصونیت را گسترش می دهد. کومیس در مورد لاغری و کم خونی خوب است.
حاوی الکل، لاکتیک اسید، قند، کازئین، چربی، نمکها، کربنیک اسید و آب است. علاوه بر این اجزای اصلی اثبات پذیر به وسیله آنالیز شیمیایی، کومیس دارای ترکیبات خوشبوو فرار حاصل از تجزیه چربی و واکنش اسیدها در الکل و تشکیل اتر ها است.

به منظور تولید کومیس، شیر را حدود ۵ دقیقه در ۹۰ تا ۹۵ سانتی گراد حرارت داده و پس از خنک کردن به حدود ۲۶ تا ۲۸ سانتی گراد ، کشت مایه را به نسبت ۱۰% تا ۳۰% به آن می افزایند. مقدار مایه طوری انتخاب می شود که پس از افزودن آن به شیر، اسیدیته شیر را به ۰.۴۵%؛ بر حسب اسید لاکتیک؛ برساند.

 

پس از گرمخانه گذاری در پایان تخمیر، لخته حاصل را تا حدود ۱۵ تا ۱۷ درجه سانتی گراد خنک کرده و به شدت هم می زنند تا به صورت مایعی یکنواخت در آمده و در ضمن کمی هوا نیز وارد آن می گردد. مرحله بعدی که مرحله مهمی است در ارتباط با فعالیت مخمرها پس از بطری کردن محصول است. بدین ترتیب که محصول بطری شده را چند ساعت در حرارت محیط قرار می دهند تا گاز دی اکسید کربن در آن انباشته شود. نتیجه، تشکیل نوشابه ای گازدار و خنک کننده با عطر و طعمی کاملا لاکتیک است.

 

/ 0 نظر / 44 بازدید